Ostuga kaasa kingitused! Osta kohe!
Sulge

Ohkuusepuu

Vääramatu järjekindlusega! Jõululaatüks, jõululaatkaks. Ürritusüks, ürrituskaks. Ja igal ürritusel loomulikult head ja paremat nõrkemiseni. Ei, minul ei isutagi nii väga, aga püüa sa nisutundliku lapsega hakkama saada ja selgitada, et ei saa korvitäiele muffinile seljatäit kringlit otsa kugistada  ja siis kõhutäit piparkooke ka. Et saia pole üldse menüüs ette nähtud, muffin on kahtlane ja ainult 1 (ÜKS!!) väike piparkook ja siis kohe 3 õuna ja 4 kiivit otsa. Muidu on laps kõveras, tagumik kaelani lõhki ja kui ta ei taha pepurohtu, siis me ei söö saia, küpsiseid, muffineid, kringleid, piparkooke. Ja nii edasi.
Kodus saab. Gluteenivabalt. Või kui on nõme, siis ei saa üldse.
Ja jogurt, jäätis, kohupiim üksinda ei ole ka söök. Tuleb köögi- ja puuvilju ka süüa, putru ka muidugi, sest soolikad peab töös hoidma.
Räägi nagu seinale. Kõnni järgi nagu raamatupidaja, rehkenda iga suutäit.
Pähklid, halvaa, besee, toorjuustukook ilma põhjata, sefiir ilma korvikeseta. On ju küll valikut, või?
Eile tegin lõpuks isegi seda kõrvitsamoosi viskiga. Hea jõulude juhtudes kaeraküpsiste peale panna või midagi sinnapoole. Kui issi koju tuli, lahenes asi muidugi jooksvalt, sest väkk, keedetud kõrvits. Kas lusikatäitki prooviti?
Panin siis nunnudese väikestesse purkidesse ja tuleb loota, et ehk mõni mu sõpradest siiski soostub vähemalt proovima. Nii tore.
Et siis ikkagi klassika tuleb ette võtta. Juba üksnes mõte, et meite jõmm jõulude ajal sööb kõhu safranisaia täis ja istub kogu ärkveloleku arvutis ajab mul juuksed peas püsti. Ma lihtsalt ei halda seda ekstreemset kõhukinnisust kuidagi ära. Ega ma tülitsemist ka ei halda, aga ongi valida kahe halva vahel.
Oleks nüüd ikka tõsine mõrd ja annaks järgi rõvedale kiusatusele teha jõulukeeks kõrvitsaga? Ämmal veel kolmandik kõrvitsat garaazis alles. Viib selle muidu aia nurka hunniku peale või midagi.

Käisin teraapias.
Psühholoog arvas, et kuna peaaegu aasta on tööotsimisega järjest nutusemaks läinud, peaksin helistama firmadesse, kus tahaksin töötada ja ise tööd küsima.
Praktikakohti ju nii otsitaksegi.
Tasuta praktikakohti võib nii isegi saaada.
Noogutasin küll kaasa, aga fakt on see, et ma ei tee seda kunagi. Juba tööpakkumise kuulutuselegi vastamine on kohati nagu ukse taga kraapimine. Jäme ots on ja jääb tööandja kätte. Kui ma nüüd lausa põlvili anuma hakkan, siis ma kardan, et mul on oma pojale antud lubadust end mitte omal käel teise ilma saata, ikka väga raske pidada.

Leidsin kodust ühed ammu unustatud noodid, ziljoni dieesiga. Hakkasin pusima. Et homne ikka tuleks.Kui artikkel meeldis, siis palun jaga seda!

Personaalne toitumiskava!


Saad ka edaspidi süüa tavalisi ja kiiresti valmivaid toite. Alusta kohe!

Vali periood

Vali maksemeetod