Ostuga kaasa kingitused! Osta kohe!
Sulge

Ja Heikki on boonuseks.

Meil siin sügavas tsivilisatsioonist hüljatud metsas… jeah.. sajab ka lund.
Aga muus osas on muutumatu. Vahepeal tagasi tulnud vesi niriseb täna jälle. Taipohh kui see jälle ära läheb! Mul vaja ennast siit välja kaevandada täna õhtuks ja viisakaks inimeseks hakata. Selliseks pestuks ja kammituks. Niimoodi võib veel motivatsioon elamisest välja minna üldse ära kaduda.
Heikki meitel uue artikli jaoks materjali kalastab ja seda päris huvitav lugeda.
Ja ei midagi uut päikese all!
Paksuks minnakse/ollakse aastaid, aga siis käib korraga mingi plõks ja saledaks tahaks täna pärastlõunaks, sest kolme päevaga on juba liiga aeglaselt. 100+n dieeti! Avita! Kapsasupi-, mahla-, maapähklivõi- kolmeõuna. Cambridge'i ja Beverly Hillsi. Dr. Simeoni, Dr. Levini. Imetablette parema käega, imejooke vasaku käega.
Nädalaks-paariks või mõni kangem ka kuuks ajaks suudab end kokku võtta ja siis veereb lumepall allamäge tagasi. Hooga, tavaliselt.
Sest see Atkinsi ja/või veregrupidieet ei sobitunud pikemaaegseks elustiiliks. Üksluine, kallis jne.
Mitte, et me in coropre oleks bioloogiatunnis lauaplaati kraapinud.
Igasugune meedia ja turundus on meite aju lihtsalt nii puhtaks pesnud.
Ja-ja minul ikka ka.
Olen muusika tellija nõudmisel ise inimeste nägusid nö. valimisreklaamiks töödelnud, aga kui kuskil järjekordse imekreemi reklaamis Andie MacDowell poorivaba näoga vastu vaatab, hakkab rahakotist vaikselt kärsahaisu immitsema. Äkki seekord ometigi..
Veepaast. Egas ma eluaeg saa jääda ainult vett jooma! Kuid vanasti, vanarahvas jne. Alla võttis küll, aga kolmandal päeval hakkasin hallukaid nägema. Sööma hakates juhtus see, mis juhtuma pidi.
Vahemeredieet. Võrratult hea, kui elada Kreekas, Itaalias või veel parem – Lõuna Prantsusmaal, aga sigakallis meie kliimavöötmes, kus pole kahte põllumajanduslikku hooaega ja kõik mis, kukub, iseenesest kohe ei kasva.
See special koostet, vereanalüüsi järgi tehtud ja puha, aastaid tagasi ka ülipopp ja trenditeadlik lollidelt (khmmm…) raha äravõtmise toitumiskava, soovitas mul süüa rohkelt läätsesid. Peale esimest söögikorda röökisin kõhuvalust peaaegu mõistuse peast ära. Väike maoloputus oli abiks. Teise toidukorra proovisin veel. Mingi teise, mulle senitundmatu oalise, läätselise, hernelisega otse Lõuna-Ameerikast ja ökopoest. Siis tuli alles terve mõistus koju tagasi. Ütleksin, et vägagi piinarikkalt.
Kaalujälgijad. Kokkusaamiste eest maksta oli kallivõitu, retsepte vähe, aga süsteem arusaadav. Rehkendamist on, aga konti see ei murra ka.
Eks ma seda konkureerivat kavagi nädalajagu proovisin. Keegi tuttav saatis vist. Minu jaoks linnukeele ja elevandilondi dieet. Liiga palju selliseid toiduaineid, mis mulle lihtsalt ei meeldi. Kallivõitu tundus ka.
Fitlapi kava sain esimest korda koos magustoiduraamatuga. Teadagi, onju. Enne olin mingilt soodusmüügilt paari ägedana tundunud retsepti pärast ostnud selle esimese raamatu. Sellised tee-kohe-ise-kodus-järgi tüüpi, aga uuenduslikud retseptid olid. Kõik asjad kohe kodus olemas. Tegingi. Olidki head.
Siis tuli juba kava ja see täiesti fantastiline toiduainete retseptides vahetamine! Sööngi sealiha kartulitega! Ja putru moosiga. Kooki muidugi ka. Isegi sokolaadikooki! Tavalised toidud, mida varemgi olen söönud. Edaspidi saan ka süüa. Ei pea piima pudru kõrvale jooma kui ei taha, ei pea isegi piima pudru sisse panema. Preemiaks saan samal toidukorral hoopis kodujuustu maitsestamata jogurtiga. Vot nii.
Ei mingeid kohustuslikke proteiinismuutisid. Kui just ei isuta. Mul tavaliselt ei isuta. Söön siis Pavlova kooki.
Dieedilõksude raamatus on öeldud, et toitumine peab sobituma elustiiliga. Fitlap sobitub minu elustiiliga. Söön nagu tüüpilises dieedireklaamis lubatakse – kõike. Aga nagu arstid, päris arstid, tõenduspõhise meditsiini diplomiga, soovitavad – praegu lihtsalt natuke vähem kui kulutan. Ja kõik arvutused on selleks juba tehtud.
Aeg-ajalt meile palja ülakehaga poseeriv toitumisspetsialistist treener on muidugi puhas silmarõõm.

 Kui artikkel meeldis, siis palun jaga seda!

Personaalne toitumiskava!


Saad ka edaspidi süüa tavalisi ja kiiresti valmivaid toite. Alusta kohe!

Vali periood

Vali maksemeetod