Suvepakkumine - 30% Kasuta kohe

Mida õppisin menüüde teooriast

Jälle taas retseptidest.

Mul on varsti neli nädalat Fitlap'i toidukavas püsimist ja olen juba mõningaid asju märganud.

Kui mina alustasin, siis tulid mulle ette suured portsud. Näiteks esimesel päeval oli mul: Odrajahipuder, Waldorfi salat, Röstleib heeringaga ja Banaanikoogid kookosjahuga. Kõik korralikud söögiajad ja ühtegi snäkki. See ehmatas küll ära. Alles hiljem lugesin Heiki ja Rene raamatust, et vali omale kaks suuremat söögikorda ja kaks snäkki. Nii et kui hommikusöök on korralik, siis teine suurem söömine on alles Õhtusöögiks. Nõndanimetatud lõuna on ju ainult vahepala. See sobib mulle hästi. Nelja söögikorra puhul ongi nii, et LÕUNA ajaks ei ole kõht veel tühjaks läinudki. Nelja-viie ajal taas sooja toitu süüa on igati loogiline. 

Ka tahtsin mainida, et mõnedes retseptides on kollase põhjal kiri, et kas teadsin, et seda retsepti võib vahetada. See ajas segadusse. Nagu teisi retsepte ei tohiks vahetada.

Jutustan veel ühest tähelepanekust, mille taipaniseks mul ikka tükk aega võttis. smiley

Alguses arvasin, et kui vahetan menüüs mõne komponendi, et siis need kogused on retseptile sobivad. Aga nii see ei ole.Minu jaoks oli loogiline, et asendused peaksid olema selliselt, et soovitatumad asenduised ees ja teised tagapool. Aga seal on asenduste nimekirjad tähestikulises järjestuses. Need asendused on tehtud teatud toidugruppide järele ja kogused on vastavad kalorsusele. Sellepärast on seal näiteks antud, et 42g hirssi peab asendama näiteks 462g aedubadega. Ma rõhutan sõna peab, sest kui sa tahad asendada hirssi ubadega, siis pead arvestama, et sulle see kõik sisse mahub. Muidu ei saa sa vajalikku kalorsust kätte.

Nende asenduste järgi saab teada, milliseid toidugruppe on kasutatud. Neid ei ole eriti palju. Seega ei pea sul kõiki neid asju kodus olema. Sa saad  valida need ained, mis sulle meeldivad, mida sa oled harjunud kasutama.  Ma tegin nendest toidugruppidest Wordi faili. Kõige suuremad grupid on kiudained ja puuvili. Liha on kahes grupis. Umbes 30 komponenti ei ole asendatavad ja mõned asenduste nimekirjad on lühikesed.

Mul oli vaja seda uuringut teha, sest ma pidin leidma need ained, mida tuleb mahult vähem, st  "rammusamad", sest mul kipub kõht ennem täis saama, kui portsuga lõpule jõuan.

Soovin uutele head alustamist!

 

 Kui artikkel meeldis, siis palun jaga seda!

ALUSTA TOITUMISKAVA KASUTAMIST KOHE!


Fitlap toitumiskava aitab langetada kaalu ja saavutada unistuste vormi. Saate ka edaspidi süüa tavalisi, kiiresti valmivaid ja maitsvaid toite.

Vali periood

Vali maksemeetod

Mobiilimakse

Ühe kuu makse

Tellimuse summa lisandub igakuiselt telefoniarvele.

14.99€ kuus

Valitud

Sisesta oma telefoni number

Peale numbri sisestamist saadame sulle SMSiga kinnituskoodi.

Sinu mobiilimakse õnnestus

Konto olemas? Logi sisse