Toitumiskava 3 päevaks tasuta Liitu kohe!
Sulge

Peaaegu aasta täis loobumisi ja taasalustamisi

Tervist! Saba jalge vahel kirjutan siia taas. Esimest korda avasin fitlapi umbes aasta tagasi, kui olin stressist ja kiirest elustiilist tingituna võtnud juurde korralikult kilosid ja vajasin muutust. Aitas, kuigi ma polnud 100% kavas, siiski sain ca 4-5 kilo langetada. Pole kavas olnud juba pikka aega ja viimased postitused on ka piinlikud, kuna lugeda saab üksnes, kuidas proovin uuesti ja uuesti. Raskeks läks kuidagi. Arvasin, et suudan end nüüd ise edasi distsiplineerida, aga mingist hetkest enam ei suutnud. Suvi ja uue töökoha stress tõid kaasa väga ebatervislikud snäkkimised ja järjest pidevamaks need muutusid. Kuna viimasel ajal on enesetunne samuti kehvavõitu, unega probleemid ja ärevus on võtmas võimust pingelistes olukordades, siis on aega ennast kasvõi jõuga distsiplineerida. 

On neid, kes stressiga süüa ei taha. Minul on tavaliselt kahjuks vastupidine olukord. Keha nõuab kurvastuse korral lohutust toidu näol ja ajuga koos nuputades sunnivad alla andma tahtejõul, kes nõustub, et hea küll, selle viimase korra veel teeme erandi. Ja nii see kordub ja kordub. 

Ma pean võtma end kokku ja selle esimese numbri muutuse uuesti saama. Oeh, kui vaid, kui vaid.

Olles selle endale jälle meelde tuletanud, tuleb hakata muidugi jälle nuputama, kuidas ma edaspidi kavas püsin. Pidevalt on katsumusi, sest küll on filmiõhtud, küll mingid muud üritused. Ükskik kui naeruväärselt ma ei kõla, eks vist tuleb lihtsalt veelkord uuesti alustada ja püüda jälle olla usinalt kavas olla ja eks me näe, mis see kaasa toob.

Pidev enese petmine võib see kõik muidugi olla, aga ma tean, et kui esimestel kuudel suutsin olla siiski vähemalt pool ajast kenasti kavas, siis suudan ka 90%ni jõuda.

Suurimaks katsumuseks on muidugi ka see, et kuidas saada hakkama kontori olukorraga. Kas ja kuidas võtta sööki kaasa, mida võtta ja kuidas olla alati valmis, et hommikul midagi oleks kaasa haarata. Veelgi, nüüd kui suvi läbi varsti, siis kurb on ka see, et kui teised kõik välja sööma lähevad, siis üksi maha jääda ju ei ole samuti tore. Päev venib ka kohe pikemaks, kui vahepeal väljas ei käi. Üks variant on muidugi, et endale mingi trenn leida lõunaseks ajaks ja siis söögipausi asemel hoopis seal käia. Mind väga huvitab, kuidas teised selle dilemmaga hakkama saavad ja mida kontoris söövad. Või on mõni nipp, mida alati tööl hoiavad, et kui lõunat kaasa ei jõua teha, siis see juba ootamas ja mure lahendatud? Hetkel vaatavad külmkapis mulle vastu ainult mustikad 😀 Kuigi need on väga maitsvad, siis päeva number 1 mure on jälle olemas, mida süüa tööl .. khm peale mustikate.

 Kui artikkel meeldis, siis palun jaga seda!

Personaalne toitumiskava!


Saad ka edaspidi süüa tavalisi ja kiiresti valmivaid toite. Alusta kohe!

Vali periood

Vali maksemeetod