Tasuta toitumiskava 3 päeva Liitun tasuta
Sulge

Mis teed? Rohelist, musta, valget või hoopis Matchat?

Natuke vahelduseks ka teisel teemal, milleks on kohv ja tee. Olen juba mõnda aega mõelnud enda kofeiini tarbimisele ja sellega kaasnevatele pahupooltele. Kas tõesti on kohv meie jaoks teatud kogustes halb ja hoopis kasulikum oleks juua teed? Ma olen küll ise suur tee sõber olnud alati, kuid sellest pole saanud kunagi minu jaoks hommikust harjumust, mis asendaks minu suure sõbra Kohvi. Miks siis ikka ja jälle kuuleme, et kohv ei ole meie jaoks tegelikult hea? Tegelikult ei ole ju tõendeid, et mõõdukas kofeiini tarbimine oleks kuidagi meile halb. Samas ei ole selle liigne tarbimine kindlasti hea. Kõrvalmõjude hulgas võivad olla värinad, iiveldus, südame puperdamine jms. Neid võime eelkõige tunda, kui tarbime üle 1 grammi kofeiini päevas. Samas on ka teooriaid, et tegelikult võib kohv isegi kaasa aidata füüsilisele võimekusele. Lisaks on seda kiidetud kui mälu ja vereringe parendajat. Samas on jälle teiselt poolt palju ohte, miks näiteks enne trenni seda tarbida ei tasuks. Võta siis näpust, mis on õige.

Kuuleme ikka ja jälle, et inimesed asendavad kohvi teega. Mis on siis see imetee, mis ka kõige suuremad kohvisõbrad oma usku viib? Kõige populaarsem on roheline tee, mis on tõhus vahend nii terviseprobleemide vastu, kui ka ainevahetuse kiirendamiseks, mis teeb sellest hea kaalulangetaja. Roheline tee sisaldab endas B-vitamiine, magneesiumit, kaaliumit ja mitmeid kasulikke antioksüdante. Roheline tee aitab kehast välja viia mürke ja tugevdab immuunsussüsteemi. Lisaks aitab see võidelda vananemise vastu, kaitstes nahka kahjulike radikaalide eest. On ju igasuguseid imedieete, mis sisaldavad palju asendusi just rohelise tee näol, kuivõrd see mitte ainult ei aita ainevahetust kiirendada vaid ka vähendab isu. Samas, minu hinnangul ei ole sellised kiirdieedid iseenesest muidugi tervislikud ega jätksuuutlikud, küll aga isuvähendajana võiks see ju olla praktiline. 

Järjest enam kogub populaarsust matcha, mida ma siinsete retseptide hulgas näinud ei ole. Matchat võib juua kuuma veega segatult kui ka matcha lattena, mis  tähendab, et matcha on segatud vahustatud piimaga. Matcha on pulbriks jahvatatud kõrgema klassi roheline tee. Eriline on ta just oma kasvatamise ja  töötlemise protsesside poolest. 

Matchat kasvatatakse vilus, korjatakse käsitsi ja kuivatatakse päikese käes. Väädid ja varred eemaldatakse enne töötlemist ning seejärel jahvatatakse kiviveskites peeneks pubriks. Selle valmistamine retseptidest üht teist pätsates peaks olema kenasti tehtav ja mina isiklikult joon seda tavaliselt väikese törtsu meega. Matchal nimelt on äärmiselt palju kasutegureid. Matchas sisalduv L-teaniniin aitab keskenduda ja mediteerida. Lisaks aitab see parandada tuju ja mälu. Matcha tugevdab organismi immuunsüsteemi ja on antibiootiliste omadustega tänu oma A- ja C vitamiini, raua– ja kaltsiumisisaldusele. Sarnaselt tavalisele rohelisele teele, aitab matcha samuti kehal kiirendada ainevahetust ja põletada rasvu neli korda kiiremini. Lisaks aitab matcha alandada kolestorooli ja veresuhkrut ning viia kehast välja mürk- ja jääkaineid. 

 Kui artikkel meeldis, siis palun jaga seda!

OSTA TOITUMISKAVA KASUTUSAEGA KOHE!


Fitlap toitumiskava aitab saavutada unistuste vormi. Saad ka edaspidi süüa tavalisi, kiiresti valmivaid ja maitsvaid toite.

Vali periood

Vali maksemeetod