Toitumiskava 3 päevaks tasuta! Liitu kohe!
Sulge

Esmaspäev

Tähistamaks siis tänast  China Mid-Autumn Festivali, valmistan parasjagu Tom-Kha laadset suppi, mille tuletan retseptides olevast kana-kookosesupist. Lisan juurde natuke Aasia päraseid maitseid ja peaks tulema piisavalt sarnane. Kookospiim, riisinuudlid, broilerifilee, šampinjonid ja ise lisan veel juurde ka sibula ja tomati. Muidu olen tavaliselt kasutanud julgelt ka juurde mõnda tom-kha supi segu (Santa Maria oma on mu arust väga hea variant), aga täna pole kahjuks seda võtta ja pean kuidagi muude maitsetega seda tekitama. Ehk aitab kaasa mõni muu maitseaine, nagu pad thai oma, mis just kapist avastasin. Nagu juba mainisin on täna Hiina rahvuspüha Mid-Autumn Festival. See on Hiinlaste ja Vietnamlaste vilja korjamise püha, mida peetakse iga aasta 15ndal päeval "Lunari kalendri" 8ndal kuul ja täiskuu ajal. 

Eelmistel päevadel sõin mitmeid kordi oma lemmikuid bataadi friikaid, kuhu siis lisasin ühel korral kõrvale punase kapsa salati ja kana ja paaril teisel korral lihtsalt kodujuustu. Täna lõunaks tegin samuti hommikul kiiresti bataadi porru seene voki kaasa ja tööl lisasin juurde kodujuustu ja tomati ning kõik läks mikrolaineahju, kus siis kodujuust sulas mõnusasti vahele. Tavaliselt ma kodujuustu ei soojenda, aga see oli vahelduseks päris huvitav. 

Lisaks olen viimaste päevade jooksul üsna palju söönud grilljuustu, mis tuleneb retseptist grilljuust maasikatega, aga tegelikult olen kõrvale teinud erinevaid vabavara asju. Ühel korral sai kõrvale tehtud salati, teisel korral aga punase kapsaga (jah jälle see, sest ühest peast jätkub ju nii kauaks, et peab seda igale poole lisama :D) ja teiste vabavara juurikatega vokk.

Igatahes igasuguseid põnevaid asju olen siin valmistanud. Eile õhtuks aga oli külmkapp juba nii tühjaks jäänud, et tuli sealt olemasolevast midagi kokku keerata ja saigi valmis tehtud üks kiire juustu pasta majoneesiga. Majoneesi ma nii palju ei pannud kui seal ette nägi, sest olen kuidagi ammusest ajast endale selgeks teinud, et see on suur suhkru- ja rasvapomm ja tuleb süüa nii vähe kui võimalik. Muidugi olen tegelikult suur majoneesi sõber ja võõrutus on olnud pikaaegne ja väga raske. cheeky 

Aga nagu ikka on mul kombeks esmaspäeval kirjutada, siis ka nüüd teen seda ja luban, et see nädal on see nädal, kus olen kavas, olen tubli ja ei patusta (liiga palju), ma loodan. Kõik vahepeal andis juba nii häid tulemusi ja ma tõesti tahan oma eesmärgini jõuda. 

 

 Kui artikkel meeldis, siis palun jaga seda!

Personaalne toitumiskava!


Saad ka edaspidi süüa tavalisi ja kiiresti valmivaid toite. Alusta kohe!

Vali periood

Vali maksemeetod