Tegin siin paar päeva endale kavakasutuse järeleaitamistunde, et pihta saada, mis dšällendž see siis ikkagi oli. Tänud, Carmen, märkimast, et oleks viisakas tänada lugejaid! Tänu sellele märkusele sain ka pihta, kuidas võitmine käib :-D Või siis ka mitte, sest tekkis kohe terve hulk küsimusi. Kas siis lugemiste (või lugejate?) arvu järgi? Kas ainult challenge aegsete lugemiste või kumulatiivse lugemise järgi? Sest minu nime taga oli pahvikslööv number 4264, mis justkui tähendaks, et minu postitusi on loetud selle lühikese ajavahemiku jooksul üle 4000 korra? :-O kui palju Fitlapil kokku kasutajaid on, et sellised kosmilised numbrid tekivad? Ja mis on võitja 3000 (!) korra edumaa saladus kui järgnevad auhinnalised kohad kõiguvad 5000 ja 4000 kandis? Sellise vahemaaga saadetaks spordis kohe pissiproovi tegema :)

Segadust lisas ka see, et esimest korda sain mingi challenge toimumisest haisu ninna lugedes teiste postitusi, kus seda oli nimetatud jagamischallenge'ks, millest ma järeldasin, et osalemiseks peab jagama. Seepeale veel imestasin, et kus ma siis niiväga jaganud oma toitumist olen, et kuuenda koha sain... Toidupangas käin paar korda aastas koos lastega toitu jagamas vabatahtlikuna, aga that's about it. Kui sepik kilekotis kõvaks läheb ja veel ei hallita, siis panen prügikasti kaane peale, kust lähikonna korilased selle endale õhtusöögiks võtavad, aga see jagamine ju minu virtuaalse avatari anonüümses alla- ja ülesvõtupäevikus ei kajastu. Kuna jagamine on minu teada Näoraamatu ja Kohegrammi töövahendid ja kumbagi nendest ma ei kasuta, siis ega ma ei teagi, kus siinsed inimesed oma asju virtuaalmaailmas jagavad. Alles blogichallenge originaalse postituse leidmise järel hakkas asi selginema... ja siis muutus kohe jälle segaseks, nagu eespool näha. Aga, et jagatud rõõm on topelt rõõm, siis šeerin oma rõõmu ja tänutunnet siinsamas - aitäh, te 4264 inimest, et te olete mu blogi lugenud (või üks inimene, kelle jaoks olid mu postitused nii segased ja balzacilikke kiil-, põim- ja käändlauseid täis, et ta pidi millestkigi arusaamiseks neid 4263 korda üle lugema).

Suures osas jääb see kõik minu jaoks ikkagi krüptiliseks, nii et kavakasutuse järelaitamistundide osas ootab mind vist ikkagi suvetöö. Eksamile pääsemiseks peaksin oskama vastuseid järgnevatele küsimustele ja paljudele veel...

1) Kui postituse all on pisike salapärane sinine pöial mille taga on sulgudes number ja mida mu telefon näitab, aga arvuti ei näita, siis kas see on minu telefoni püüd asuda võitlusesse oma valitseja arvutiga ja rebida end orjaahelatest lahti; või on see mingi kasutajafunktsioon, mida ma ei mõista? Oletan, et see on minu postituse laikide arv, aga seda kes mu postitust laikinud on ma kusagilt ei näe, sest pöidla peale klikkides laikisin ma hoopis rõõmsalt iseenda postitust. Kas kusagil on mingi koht internetiavaruses kus kõik need laigid kogunevad ja oma identiteedi paljastavad, või ongi nad juba olemuslikult realiseerunud ainult numbritena?

2) Kui mul puudub telepaatiline side oma blogiga, kas on kusagil ka mingi võimalus teada saada, et mu postitusi on kommenteeritud peale iga päev ükshaaval ajas maha jäävaid postitusi kontrollida? 

3) Miks osade kasutajate blogipostituste arhiiv ilmub kronoloogilisena ja teistel pakub keskkond lugemiseks ka kolme aasta taguseid postitusi? Ja kui pakub, siis mille alusel ta neid vanu postitusi resurrectib? Siniste pöialde arvu alusel?

4) Mida väljendab blogi jälgijate arv, kuidas saadakse jälgijaks ning kuidas kuvab süsteem jälgitavaid blogisid? Tõstab jälgitavad esile eraldi? 

Kui mu küsimuste vastused on kõigile siinolijatele ammu teada ja ma praegu endal just avalikult margi täis tegin, siis lohutan end anonüümsusega. Kui ei ning siin on veel inimesi, kellele need küsimused on pähe turgatanud, siis saaks siit arendada veel mõned Fitlapi keskkonna sotsiaalsete aspektide täiustamise viisid. Näiteks:

1) Automaatne alert kui su postitusi kommenteeritakse. Näiteks tekib "minu blogi" vahelehele.

2) Facebooki plugin panna käituma nii arvutis kui telefonis ühtemoodi ning linkida laikijate identiteetidega keskkonnas. 

3) Võimaldada ühendada blogi ajatelge iseendaenda progressi ajateljega (ja ka teiste kasutajate omi nende omadega), nii et ajas tagasi minnes oleks enda käitumise ja toitumise ja tulemuste mustrid paremini analüüsitavad. Kui ikka iga kuu aja tagant käib kisa, et maailm on lõppenud ja motivatsioon on kadunud ning samal ajal on ka kaalutõus, siis on süüdlaseks PMS ja võib ühe enesepiitsutamispõhjuse oma enesepiitsutamis-to-do-listist maha tõmmata. 

4) Keskkonnas sorteerida või tagida Fitlapi enda blogipostitusi temaatiliselt. Jagamischallenge blogipostituse leidsin google otsingu abil, sest mitte kusagil Fitlapi enda keskkonnas ei olnud sellest haisugi. Kui kusagil oleks tag'ide või märksõnapilvede vaheleht, kus saaks klikkida näiteks peale märksõnale "challenge" ning seepeale avaneks kõik selleteemaliselt postitused, saaks minusugused dumbuserid asjale paremini pihta. Standard disclaimer - eelnevat lauset võib lugeda ka ainsuses (minusugune dumbuser) juhul kui kõik teised saavad asjale pihta ja mina üksi vankril järel lohisen.

5) Kogu keskkonnaülene märksõnaotsing. Kui ikka on olemas see imeline kastike suurendusklaasiga, siis sinna näiteks "Pavlova" sisse trükkides võiks avaneda kõik seda märksõna sisaldavad retseptid kui ka blogipostitused. 

Kas eelnev jutt meigib senssi? Kui ei meigi, siis jään vist klassi ja kirjutan tahvlile tuhat korda nagu Bart Simpson "ei näita välja oma lollust nõudes asju, mis on tegelikult juba ammu olemas keskkonnas, mis on tegelikult väga tore ja mis on iseenesest kasutajasõbralikum kui ükski teine, mida ma seni kohanud olen"